O nás, a jak začali CHYTROUŠCI

Začalo to dětmi, samozřejmě :-)
Jsme rodiče 2 malých (ukecaných) holek... a když je večer konečně klid a ticho a my výjimečně nepracujeme, vymýšlíme různé aktivity, hry a vhodné dárky pro naše děti a jejich kamarády. Vyrostli jsme oba ve skautu a vedli před pár lety družinovky, takže se ve vymýšlení smysluplné zábavy docela orientujeme. 


Inspirací pro vymyšlení a realizaci naší první hry Zamotané pohádky nám byla (a stále je) naše předtím 2 letá dcera Barunka, která před spaním chtěla poslouchat pohádky z běžného života (princezny a klasické pohádky nepobírala). Takže jsme den co den vyprávěli o tom, kdo a s kým, kam a jak půjde nebo pojede, co bude mít na sobě a co má v batůžku...
A tak se začal tvořit nápad mít hru podle našich představ - pěkné a jasné obrázky, jednoduše kombinovatelné do normálních i vtipných příběhů.

Nakonec se z našeho vzdušného zámku zhmotnil projekt, protože jsme náhodou narazili v našem malém! městě na skvělou ilustrátorku dětských knížek a her - Zuzanu Slánskou. Její roztomilé obrázky, známé např. z knihy Barvy a tvary z edice KČ, nebo dětského časopisu 🌞 - Sluneční skřítci, a mnohé další ilustrace, byly to pravé.

Pilně pracujeme na dalších hrách a aktivitách pro děti, o které se s Vámi zase rádi podělíme!